مدیرعامل بیمه آسیا پیشنهاد داد:نماینده بیمه در مراجع قضایی رسیدگی کننده به کلیه دعاوی با موضوع خسارت های بیمه ای حضور داشته باشد

مدیرعامل بیمه آسیا پیشنهاد داد:نماینده بیمه در مراجع قضایی رسیدگی کننده به کلیه دعاوی با موضوع خسارت های بیمه ای حضور داشته باشد

1402/02/23

مسعود بادین در نشست مشترک اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با مدیران ارشد صنعت بیمه،  خواستار شفاف سازی هزینه کرد دستگاه ها از  عوارض دریافتی صنعت بیمه شد.

 به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، مسعود  بادین رئیس هیات رئیسه سندیکای بیمه گران ایران در نشست مشترک کمیسیون قضائی و حقوقی با مدیران ارشد صنعت بیمه، درباره تاثیر عوارض دستگاه ها بر افزایش حق بیمه شخص ثالث اظهار داشت: این افزایش اجباری حق بیمه سبب کاهش تمایل مردم به خرید بیمه نامه شخص ثالث می شود.
 
مدیرعامل بیمه آسیا با تاکید بر شفاف سازی هزینه کرد عوارض دریافتی دستگاه ها در بیمه شخص ثالث گفت: هم اکنون نقاط حادثه خیز متعددی در جاده های کشور وجود دارند که برای مسئولین ذیربط شناخته شده اند و انتظار می رود از محل عوارض دریافتی، این نقاط اصلاح شده و همچنین خدمات درمانی حداکثری به حادثه دیدگان تصادفات جاده ای ارائه شود.
 
وی در ارتباط با موضوع پرداخت خسارت در خودروهای متعارف و نامتعارف، نحوه انتقال مالکیت خودروهای سرقتی و همچنین موضوع شمول یا عدم شمول افت قیمت گفت: متاسفانه در این زمینه در دادگاه ها وحدت رویه قضایی وجود ندارد و ضروری است این رویه اصلاح شود.
 
وی در همین راستا پیشنهاد کرد همچون دعاوی رسیدگی به خسارت بیمه های شخص ثالث، برای سایر رشته های بیمه ای نیز به مانند ماده ۵۰ قانون شخص ثالث، نماینده ای از صنعت بیمه در دادگاه ها حضور داشته باشند تا بتواند نظرات کارشناسی خود را اعلام و به نوعی، از آرایی که در تعارض با حقوق بیمه گران صادر می گردد خودداری شود.
 
مسعود بادین در ادامه سخنان خود اعلام کرد، صنعت بیمه و سندیکای بیمه گران ایران آماده اند در تنظیم قانون هفتم توسعه کشور نظرات کارشناسی خود را در این زمینه اعلام نمایند تا صنعت بیمه بتواند به طور موثرتر، در تحقق اهداف این برنامه نقش خود را ایفا کند.
 
منبع:روابط عمومی بیمه آسیا

ارسال به دوستان

برای افزودن متن به ایمیل بر روی اینجا کلیک نمایید
چاپ  
مشتری سلام    021-8707   salam@asiainsurance.ir   ارسال پیام